Jak kosić kosą spalinową? Poznaj praktyczne porady!

Nie ma znaczenia, czy masz w planach przycięcie przydomowego trawnika, czy ruszasz na walkę z zaroślami. Koniecznie musisz wiedzieć, jak się za to zabrać. Do tego celu najlepiej wykorzystać dedykowane narzędzia. Wówczas praca stanie się prawdziwą przyjemnością! Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, jak kosić kosą spalinową. Z taką wiedzą będziesz mógł zabrać się do pracy w każdej chwili!

Zapoznaj się z instrukcją i zasadami BHP

Koszenie trawnika to jeden z twoich zawodowych obowiązków? A może będziesz podejmował się tego zadania hobbystycznie? To nie ma znaczenia! Musisz zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Nie chodzi tu o nudne szkolenia, które często nic nie wnoszą do życia. Powinieneś zaopatrzyć się w akcesoria i wyposażenie niezbędne do tego typu zadań. Najważniejsze są nauszniki chroniące narząd słuchu. Nie obejdziesz się także bez gogli chroniących oczy. Pamiętaj również o solidnych spodniach, gdyż wyrzucone z dużą siłą kawałki patyków i piasku mogą solidnie cię skaleczyć. Do tego zestawu warto dorzucić wygodne obuwie i przewiewne rękawiczki. Nie zapomnij o butelce wody. Zwłaszcza że w pełnym słońcu nie trudno o udar i odwodnienie. Pozostanie ci tylko złapać kosę spalinową i kosić.

Koszenie kosą spalinową — podstawowe zasady

Jak każde urządzenie mechaniczne tak i kosa spalinowa wymaga regularnych przeglądów. Mechanizm urządzenia jest stosunkowo prosty. Warto jednak przed użyciem sprawdzić działanie podzespołów. Rzuć okiem przede wszystkim na silnik. Dodatkowo, uzupełnij bak mieszanką benzyny i oleju, zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie dokonaj oględzin wału napędowego. Jeśli to konieczne, nasmaruj go. Warto uzupełnić podajnik z żyłką, tak żeby nie przerywać pracy w trakcie. Na koniec zweryfikuj, czy uprzęże są prawidłowo przymocowane do konstrukcji.

Technika koszenia kosą spalinową — jak robić to prawidłowo?

Jak kosić kosą spalinową? Na szczęście nie jest to trudne zadanie! Dobra uprząż powinna wspierać cię w regularnych półkolistych zamachach. To właśnie one są najlepszą metodą. Dzięki takiej technice szybko uporasz się nawet z największymi zaroślami. Pamiętaj, żeby trawę i chwasty podbierać nią stopniowo. Wrzucenie końcówki w sam środek sprawi, że mechanizm wplącze się w kłącza roślin.

Jeśli nie kosa spalinowa to jaka?

Jeżeli nie lubisz zapachu spalin albo irytuje cię dolewanie do baku benzyny, możesz rozważyć kosę elektryczną. To dobra alternatywa dla spalinowych odpowiedników. Technika koszenia nie różni się specjalnie. Trzeba jedynie pamiętać, żeby przewód zasilający nie znalazł się w obszarze pracy. Ponadto takie modele wymagają mniejszej troski o serwis. Musisz jednak pamiętać, że silnik elektryczny także bywa awaryjny. Zwłaszcza podczas pracy w wilgotnych warunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl