Jaka kosiarka elektryczna sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Wybór kosiarki to decyzja, którą zazwyczaj podejmuje się raz na kilka lat. Pamiętaj, że to właśnie od niej zależy późniejszy komfort pielęgnacji ogrodu, dlatego warto poświęcić chwilę na analizę dostępnych możliwości. Do najpopularniejszych modeli kosiarek należą niewątpliwie te, zasilane elektrycznie. Zastanawiasz się, jaka kosiarka elektryczna sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, by zakup okazał się udany!

 

Dla kogo kosiarka elektryczna?

Komu poleca się zakup kosiarki elektrycznej? Modele z tego typu zasilaniem rekomendowane są przede wszystkim właścicielom posesji o małych i średnich rozmiarach. Warto również zaznaczyć, że doskonale sprawdzają się w przypadku koszenia terenów nierównych i skarp. Przy pielęgnacji dużych ogrodów (powyżej 600 m2) problematyczny może okazać się kabel zasilający, dlatego właścicielom pokaźnych posesji zwykle poleca się modele spalinowe. Jaką kosiarkę elektryczną warto wybrać i czym różnią się poszczególne rozwiązania?

 

Kosiarka elektryczna – jaka moc?

Istotnym parametrem kosiarki elektrycznej jest również moc jej silnika, ponieważ to właśnie od niej zależy efektywność pracy urządzenia. Zgodnie z ogólną zasadą – im wyższa moc, tym większa wydajność. Jaką kosiarkę elektryczną warto wybrać do małych, a jaką do nieco większych ogrodów? Na powierzchniach do 200 m2 wystarczy urządzenie o mocy 1400 W, natomiast przy większych posesjach poleca się moc ok. 1600-1800 W. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać wyższą moc do mniejszego ogrodu. Pamiętaj jednak, że mało wydajny sprzęt stosowany na dużych działkach może okazać się problematyczny.

 

Dobra kosiarka elektryczna, czyli jaka?

W rozważaniach o tym, jaką kosiarkę elektryczną wybrać, warto uwzględnić również jakość sprzętu i renomę producenta. Pamiętaj, że w tej kwestii należy uważać na oszczędności i okazje. Słabe kosiarki bardzo często okazują się sprzętem awaryjnym. Co gorsza, w przypadku mało znanych producentów możesz mieć problem z późniejszym serwisowaniem urządzenia. Solidna kosiarka od znanej marki powinna bez problemu służyć Ci przez lata, dlatego warto potraktować ją jako dobrą inwestycję. Obecnie najpopularniejszymi kosiarkami są kosiarki z silnikami indukcyjnymi, bezszczotkowymi. Są mniej awaryjne od dotychczasowych silników szczotkowych. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl