Jaka pompa do studni do podlewania ogrodu będzie najlepsza?

Ogrodnicy, działkowcy czy osoby posiadające własny kawałek zieleni przy domu zmuszeni są do regularnego podlewania. Oczywiście można do tego celu używać wody z sieci wodociągowej. Jest to jednak najdroższy sposób podlewania ogrodu. Alternatywnymi źródłami wody w ogrodzie są studnie, zewnętrze beczki na deszczówkę lub wykopane zbiorniki. Warto również zaopatrzyć się w pompę, która wykona większość wodnej roboty. Jaka pompa do studni do podlewania będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdzamy!

Pompa do studni do podlewania – od czego zacząć?

Do podlewania ogrodu świetnie nadaje się woda deszczowa i wody głębinowe. Możliwości korzystania z zasobów natury jest kilka. W każdym przypadku jednak wygodną opcją jest posiadanie pompy. Przed podjęciem decyzji, jaka pompa do studni do podlewania się u Was sprawdzi, należy przeanalizować parę czynników. W zależności od rodzaju wody, zbiornika i wielkości podlewanego ogrodu, zapotrzebowanie może być bardzo różne.

Pompy powierzchniowe do płytkich studni, oczek i stawów

Pompy powierzchniowe są bardzo popularne. Można nimi pobierać wodę z każdego niezbyt głębokiego zbiornika. Sprawdzą się zatem przy płytkich studniach, oczkach wodnych lub stawie. Jeden koniec podłączonego węża umieszcza się w zbiorniku, a pompa po uruchomieniu sama zasysa wodę.

Warto pamiętać, że pompy powierzchniowe są mało odporne na zanieczyszczenia, a ich działanie jest mocno uzależnione od ukształtowania terenu. Zastanawiając się, jaka pompa do studni do podlewania będzie się sprawdzała, trzeba pomyśleć, co ma zasilać. W przypadku kranu ogrodowego wystarczy zamontowanie automatycznego wyłącznika ciśnieniowego. Przy bardziej skomplikowanych układach nawadniania konieczne jest zapewnienie odpowiedniego ciśnienia. Zalecamy przez to kontakt z naszymi konsultantami.

Jaka pompa do studni kopanej do podlewania?

Pompy zanurzeniowe są doskonałym rozwiązaniem przy studniach kopanych i podziemnych zbiornikach na deszczówkę. Przede wszystkim konstrukcja zabezpiecza przed zanieczyszczeniami nawet z dna zbiornika. Mają dużą wydajność, dlatego bez straty ciśnienia radzą sobie z wypompowaniem wody ze sporej głębokości. Nadają się również do wypompowywania wody z piwnicy.

Jaka pompa do studni głębinowej do podlewania?

Stosowanie pompy głębinowej do podlewania jest wskazane głównie wtedy, gdy nawodnienia wymaga bardzo duży teren. Same pompy są najdroższymi spośród wymienionych, a ich montaż wymaga usługi specjalisty.

Warto zatem pamiętać, że prawidłowo dobrana i zamontowana pompa do studni do podlewania będzie służyć latami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl