Jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego będzie najlepszym wyborem?

Przerwa w dostawie prądu może być niemałym problemem. Dlatego warto zainwestować w dodatkowe źródło zasilania, które wspomoże Cię w awaryjnych sytuacjach. Przyda się ono również do zasilania elektronarzędzi. Możesz go również użyć w domku letniskowym lub na działce. Jaki agregat prądotwórczy do domu będzie najlepszy? Tego dowiesz się już dziś z naszego artykułu. 

 

Trójfazowy czy jednofazowy: jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać? 

Agregat prądotwórczy jednofazowy to urządzenie, które sprawdzi się w domu jednorodzinnym. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ zdecydowana większość urządzeń, które wymagają takiego zasilania to odbiorniki jednofazowe 230 V. Natomiast agregaty trójfazowe są bardzo czułe i potrzebują jednolitego obciążenia faz. W domu jednorodzinnym może to być trudne do wykonania i nadmierne przeciążenie może uszkodzić agregat oraz odbiorniki. 

 

Moc agregatu: czy ma znaczenie? 

Kolejnym parametrem, który powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze agregatu prądotwórczego do domu, jest jego moc. To właśnie ona decyduje o tym, czy urządzenie będzie w stanie zasilać odbiorniki i dostarczyć im odpowiednią ilość energii. Jaki agregat prądotwórczy do domu będzie w takim razie najlepszy? Pamiętaj o tym, że jego moc powinna być większa niż łączna moc wszystkich zasilanych urządzeń. Weź pod uwagę moc maksymalną, a nie znamionową. 

 

Jaki agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego? Najważniejsze informacje 

Modele jednofazowe sprawdzą się doskonale podczas przerw w dostawie prądu. To warto podkreślić i zapamiętać, aby Twoje urządzenia domowe służyły Ci jak najdłużej. Doskonałym wyborem mogą być agregaty AL-KO. Taki sprzęt zapewni dużą rezerwę mocy ze względu na urządzenia, które pobierają dużo prądu: stale pracującą lodówkę, pralkę lub też sprzęt komputerowy. 

Agregat prądotwórczy może Ci się przydać również na działce lub w domku letniskowym. Na działce najlepszy agregat to urządzenie trójfazowe. W przeciwieństwie do domów jednorodzinnych to na działce nie ma zbyt wielu urządzeń, które na raz wymagałyby dużego poboru mocy. Tu również sprawdzi się mniejszy agregat, np. w wersji przenośnej. Taka maszyna może być również użyta w ogrodzie, na kempingu czy też podczas pikniku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl