Jaki agregat prądotwórczy wybrać na działkę?

Podczas wiosennych porządków bardzo dużo dzieje się na działkach i w przydomowych ogrodach. Prace ogrodowe wymagają sporego zaangażowania oraz odpowiednich do tego sprzętów i elektronarzędzi. Niestety, na ogrodach działkowych nie zawsze można liczyć na podłączenie do sieci elektroenergetycznej. Co zrobić, kiedy nie ma prądu? Z pomocą przychodzą agregaty prądotwórcze. Te urządzenia wytwarzają prąd potrzebny do uruchomienia elektrycznych nożyc do żywopłotu czy kosiarki. Jaki agregat prądotwórczy na działkę będzie najkorzystniejszy? Sprawdzamy!

Czym jest i jak działa agregat?

Przenośne agregaty prądotwórcze to urządzenia, które dzięki silnikowi spalinowemu wytwarzają prąd potrzebny do zasilania innych sprzętów. Są niezastąpione podczas awarii sieci energetycznej, na biwakach i kempingach oraz na ogrodach działkowych. Obecnie na rynku jest bardzo wiele modeli, a producenci prześcigają się w stosowanych innowacjach. Dostępne agregaty różnią się od siebie mocą, rodzajem paliwa, wielkością, poziomem hałasu i wytwarzanego napięcia.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać na działkę?

Decydując się na zakup agregatu, należy przemyśleć, do czego konkretnie będzie on potrzebny. Jest to bardzo istotna kwestia. Moc agregatu nie powinna być zbyt mała, a sumaryczna moc urządzeń podłączanych do agregatu nie może przekraczać 80% jego mocy.

Trzeba bowiem pamiętać, że wiele urządzeń podczas uruchomienia pobiera więcej prądu. Moc potrzebną do zasilenia poszczególnych elektronarzędzi ogrodowych znajdziesz na ich tabliczkach znamionowych. Za mocny agregat prądotwórczy na działkę będzie sporo droższy, bardzo hałaśliwy i duży.

Zastanawiając się, jaki agregat prądotwórczy na działkę kupić, pamiętaj, że trzeba go będzie transportować. Koniecznie należy wziąć zatem pod uwagę również gabaryty agregatu. Są one związane z generowaną mocą. Warto jednak przyjrzeć się produktom o trwałej i stabilnej konstrukcji. Masywna i wygodna rama agregatów AL-KO dostępnych w ofercie naszego sklepu ułatwi ich przenoszenie w różne miejsca.

Jaki agregat prądotwórczy na działkę rekreacyjną lub kemping?

Oczywiście nikt nie twierdzi, że na działce jedynie się pracuje. Własny kawałek zieleni to idealne miejsce na wypoczynek. Jednak w takie miejsca również zabiera się smartfony, tablety, a czasami nawet laptop. Dla takich czułych sprzętów elektronicznych zaleca się wybranie agregatu inwerterowego. Ten rodzaj agregatu zabezpiecza przed niebezpiecznymi skokami napięcia oraz jest bardzo cichy i oszczędny. Ma niewielkie rozmiary, przez co można go wozić w bagażniku samochodu. Jego moc jest natomiast wystarczająca, aby podłączyć elektronarzędzia.

Zastanów się, jaki agregat prądotwórczy na działkę spełni Twoje oczekiwania i sprawdź naszą ofertę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl