Jaki kominek elektryczny wybrać? Wybór jest naprawdę ogromny!

Kominki elektryczne to niezwykle popularny produkt. Z uwagi na liczne ograniczenia w aglomeracjach miejskich, przykładowo w Krakowie czy Warszawie, coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych i kamienic muszą usuwać paleniska zasilane na paliwo stałe. Po prostu z uwagi na szkodliwy smog i zanieczyszczenia powietrza niebawem w każdym większym mieście będziesz mógł się spotkać z podobnymi obostrzeniami. Taką mamy tendencję i musisz się z tym liczyć. Skoro nie można palić węglem i drewnem to jaki kominek wybrać? Elektryczny! To odpowiedź, która od razu powinna wpaść ci do głowy.

Jakie właściwie są kominki elektryczne?

Kominki elektryczne posiadają wiele funkcji. Ich podstawową rolą jest dekoracja przestrzeni mieszkalnej i gościnnej. Dzięki różnym wzorom i zróżnicowanym designowi na pewno znajdziesz coś dla siebie. Posiadają one ekrany led, które imitują płomień, co więcej większość z nich posiada wielostopniowe poziomy grzania, które możesz wyłączyć całkowicie. Są też wyposażone w ceramiczne polana, które doskonale naśladują drewniane odpowiedniki. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda zwyczajnie. Do mieszkania w bloku powinieneś wybrać tylko kominek elektryczny, w domu jednorodzinnym także jest realną alternatywą.

Kominek do domu, kominek do mieszkania, kominek na działkę…

... można by tak długo wyliczać, bo bez względu jaki kominek elektryczny wybierzesz będziesz mógł go użyć w każdym z tych miejsc. Co więcej, niektóre modele są na tyle ustawne, że będziesz mógł go zabierać ze sobą za każdym razem gdy wybierzesz się na działkę. Takie mniejsze konstrukcje wymagają tylko wpięcia do zasilania elektrycznego i z powodzeniem mogą służyć jako zapasowe ogrzewanie na rodzinnych ogródkach działkowych. To niewątpliwa przewaga wersji elektrycznych nad tymi tradycyjnymi dającymi ciepło za sprawą płomienia.

Jaki kominek elektryczny wybrać? Może taki na ścianę?

W ofercie kominków elektrycznych znajdziemy wiele modeli, które umieszcza się bezpośrednio na ścianie. Wystarczy doprowadzić zasilanie z gniazda 230V i już możesz cieszyć się kojącym widokiem. Kominki na ścianę mogą być montowane w miejscu, w którym domyślnie powinien być dekorujący pomieszczenie obraz, ale niekoniecznie. Wiele instalacji imituje całe panele kominowe, wraz ze stylowym frontem. Na pytanie jakie kominki elektryczne powinieneś wybrać nie ma jednoznacznej odpowiedzi, musisz przemyśleć i podjąć decyzję, która najbardziej będzie odpowiadać twoim potrzebom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl