Jaki wąż ogrodowy wybrać? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a Ty chcesz zadbać o swój ogród? Jedynie najlepszy sprzęt zapewni Ci w nim komfortową pracę. Wybranie idealnego węża ogrodowego wydaje się banalnie proste, jednak czy na pewno tak jest? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jaki wąż ogrodowy wybrać? Czytaj dalej, a wszystko, Ci wyjaśnimy!

Jaki wąż ogrodowy będzie najlepszy?

Rozważając kupno węża ogrodowego, zastanów się najpierw, do czego będzie Ci on potrzebny. Z jego pomocą możesz podlać rośliny, ale także umyć taras, samochód, czy napełniać basen wodą. Wybór dostępnych modeli jest niesamowicie szeroki, jednak musisz wybrać taki, który zapewni Ci największy komfort użytkowania. Zwróć uwagę na jego jakość, odporność, czy długość. Jeżeli wybierzesz dobry sprzęt, będzie Ci on służył długie lata. No więc, jaki wąż ogrodowy będzie najlepszy? Na co uważać przy jego zakupie?

Długość

Musisz dopasować długość węża do rozmiarów Twojej działki. Nie chcesz na pewno, żeby zaskoczyło Cię to, że nie sięga do którejś z jego części. Zbyt długi wąż może spowodować obniżenie ciśnienia strumienia wody. Jak więc wyliczyć, jaka długość jest odpowiednia? Sprawdź, ile metrów jest między ujęciem wody, a najdalszym zakątkiem działki i dodaj do tego 2 lub 3 metry. Dlaczego warto dodać nieco więcej? Na drodze mogą pojawić się przeszkody, których nie wziąłeś pod uwagę w swoich pomiarach. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Średnica

Jaki wąż ogrodowy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Wybierz jego średnicę tak, aby pasowała do Twoich potrzeb. W sklepach znajdziesz różne rozmiary, ale jedna zasada wyjaśni Ci wszystko. Im większy masz ogród, tym wybierz większą średnicę. Dlaczego? Ponieważ zapewni Ci ona lepsze ciśnienie w wężu podczas pracy w ogrodzie.

Materiał wykonania i jego właściwości

Aby wąż ogrodowy mógł Ci służyć lata, musi być wykonany z wysokiej jakości materiału. Im bardziej będzie elastyczny, tym będzie mniej podatny na złamania, czy skręcenia. Węże wysokogatunkowe mają wiele warstw oraz wzmocnienia swojej konstrukcji. Dzięki temu takie sprzęty są odporne na działania promieni UV oraz na wahania temperatur. Sposób wykonania węża także wpływa na jego trwałość względem ciśnienia wody. Producenci zawsze podają wartość graniczną wytrzymałości węża ogrodowego. Zależność jest prosta. Im wyższa jakość, tym większe ciśnienie może wytrzymać.

Decydując się na to, jaki wąż ogrodowy sprawdzi się u Ciebie najlepiej, pamiętaj, aby dobrze sprawdzić jego parametry. Dostosuj go świadomie do swoich potrzeb, a zapewnisz sobie pełny komfort jego użytkowania. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór trwałych i solidnych modeli. Zapoznaj się z nimi i wybierz taki, który będzie dla Ciebie idealny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl