Piękny i ekonomiczny kominek elektryczny w salonie. Co warto wiedzieć?

Dom z kominkiem w salonie to marzenie większości ludzi! Prawdziwy ogień daje przyjemne ciepło i wspaniale wygląda, jednak nie zawsze jest możliwość zainstalowania paleniska z prawdziwego zdarzenia. Dużo większe możliwości daje kominek elektryczny, który może pojawić się w każdym salonie, bez względu na warunki!

Prostota to zaleta

Czy wiesz, że żeby mieć kominek elektryczny w salonie potrzebujesz właściwie tylko wtyczki? To urządzenie daje wspaniałą imitację ognia i jest bardzo proste w obsłudze. Nie musisz zapewniać szczególnej wentylacji ani też nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, za to wybór modeli i rodzajów jest coraz większy!

Gdzie go zainstalować?

Lokalizacja kominka elektrycznego jest bardzo ważna w tworzeniu klimatu i stylu salonu. W zależności od tego, jak chcesz urządzić pomieszczenie, będzie liczyć się typ kominka, jego rozmiar, umiejscowienie na ścianie, a także otoczenie bądź zabudowa. Poniżej podpowiadamy, gdzie i jak ulokować kominek.

Kominek elektryczny w salonie – imitacja realnego paleniska

Tradycyjne kominki są umieszczane nisko nad podłogą. Jest to umotywowane względami praktycznymi, przede wszystkim koniecznością dokładania opału. Jeśli bardzo chciałbyś mieć takie palenisko, ale warunki w mieszkaniu lub domu uniemożliwiają go, najlepiej wybierz kominek elektryczny i wstaw go tak, jakby był to kominek z prawdziwym ogniem: nisko, z odpowiednią zabudową. Takie elektryczne, domowe ognisko powinno zajmować centralne miejsce w salonie.

Kominek elektryczny w salonie – zamiast obrazu lub TV

Coraz więcej osób rezygnuje z telewizora w domu bądź nie ustawia go w salonie. Jeśli także nie chcesz tego urządzenia w swoim pokoju dziennym pamiętaj, że to nie oznacza, że musisz rezygnować z ładnych obrazów. Kominek elektryczny w salonie zapewnia niezwykle przyjemne wrażenia wizualne, a do tego można go umieścić w mniej standardowym miejscu, niż tradycyjne palenisko! Bardzo ciekawym pomysłem jest instalacja kominka na prąd wyżej – wtedy jest lepiej widoczny.

Jak zestawić telewizor i kominek elektryczny w salonie?

Lubisz cieszyć się przytulnym klimatem, jaki daje kominek elektryczny w salonie, ale chcesz także oglądać programy i filmy w telewizji? Ustawienie obu urządzeń ma duże znaczenie w aranżacji wnętrza! Typowym ustawieniem będzie nisko zamontowany kominek oraz telewizor zawieszony powyżej w centralnym miejscu salonu, wokół którego będzie zbierać się cała rodzina. Wolisz nowoczesne rozwiązania? Ustaw sprzęty obok siebie! Przy takim rozwiązaniu wspaniale prezentuje się kominek narożny, który będzie wspaniałą dekoracją, na przykład ściany działowej.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl